جریان الکتریک در کالبد X۳

ب ‌ام‌ و به‌زودی یک مدل تمام الکتریکی بر پایه شاسی‌بلند محبوب خود، X۳ ارائه خواهد کرد و آنچه که در نمایشگاه خودرو پکن ۲۰۱۸ با نام iX۳ معرفی کرد، پیش‌نمایشی نزدیک به واقعیت از همین X۳ تمام الکتریکی است.

به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، ب ‌ام ‌و iX3 از یک موتور ۲۷۰ اسب بخاری نیرو می‌گیرد و منبع تغذیه این موتور، پکیج ۷۰ کیلووات ساعت باتری‌های لیتیم-یون است. با این پیکربندی، iX3 در شرایط ایده‌آل توان پیمایش مسافتی بالغ بر ۴۰۰ کیلومتر را خواهد داشت اما شاید خبر مهم‌تر، بهره‌مندی از سامانه کنترل شارژ جدیدی است که سازگار با شارژ ۱۵۰ کیلووات بوده، امکان شارژ مجدد پکیج باتری‌ها در تنها ۳۰ دقیقه را فراهم می‌آورد.

در ضمن، برای سازگاری هرچه بیشتر شاسی با پیشرانه الکتریکی و اجزای آن، یک ساب‌فریم عقب اختصاصی برای iX3 طراحی و مهندسی شده است. تفاوت iX3 با X3‌های عادی ب ‌ام ‌و به پیشرانه محدود نبوده و برای تاکید هرچه بیشتر بر پیشرانه پیشرفته، تغییراتی نیز در طراحی اعمال شده که روی هم رفته چهره هوشمندتری به این کراس‎اوور تمام الکتریکی ب ‌ام ‌و می‌دهد. رنگ آبی جزئیات بدنه و نورپردازی نیز تأکید بیشتر بر همین ماهیت پیشرفته iX3 است.

مدل تولیدی iX3 قرار است در سایت ب‌ ام ‌و بریلیانس در شنیانگ چین به تولید برسد. نمونه‌های در نظر گرفته شده برای دیگر بازارهای بین‌المللی نیز ساخت چین خواهند بود.

 

منبع: عصر خودرو

  نظرات